Prieš kiek laiko pradėti planuoti vestuves?

Visų pirma apgalvokite kokios šventės norėtumėte, kiek svečių ketinate kviesti į savo vestuves, kokį biudžetą galite skirti savo vestuvėms. Vestuves pradėkite planuoti, kaip ir dažniausiai patariama- 10- 12 mėnesių prieš numatytąją datą. Jei ketinate samdytis planuotoją – kas būtų protingas žingsnis, gyvenantiems ne Lietuvoje, tai pradėkite nuo jos paieškų. Planuotoja jums patars, kokią datą rinktis, kur geriau tuoktis, kiek kartų grįžti į Lietuvą, kur geriausia pirkti vestuvinę suknelę ir pan. Jei planuotojos nesamdysite, pirmiausia apsižiūrėkite, kur norėtumėte švęsti: apvažinėkite sodybas, dvarus, viešbučius. Rinkitės iš bent trijų variantų, pagal planuojamą svečių skaičių, numatomą šventės stilistiką. Susiraskite patikimą žmogų, kuris kas kart prireikus kažkokios pagalbos galės jums padėti Lietuvoje, kol jūs užsienyje. Tokio tikrai reikės.

Fotosesija - mantasjanavicius.ltFotografo Manto Janavičiaus nuotrauka

Bažnytinė ir civilinė santuoka.

Jei ketinate tuoktis bažnyčioje, būkite įsitikinę, kad galėsite susitvarkyti visus reikiamus dokumentus, išklausyti reikalaujamą kursų programą šeimos centre. Pasidomėkite, ar mieste, kuriame gyvenate užsienyje, yra galimybė išklausyti šiuos kursus. Patikėkite, be kursų jūs kažin ar „praslysite“. Civilinei santuokai reikia kur kas mažiau „popierizmo“ ir vargo. Šią santuoką sudaryti galite bet kuriame Lietuvos mieste. Beje, būtina į metrikacijos skyrių atvykti abiem. Kol kas internetu prašymų duoti galimybės nėra.

Kiek kartų reikia grįžti?

Mažiausiai du kartus, geriausia 3-4. Turite grįžti, kad paduoti dokumentus bažnyčioje arba metrikacijos skyriuje. Būtinai turėtumėte pamatyti vietą, kur švęsite savo šventę, susitikti su planuotoja, šventės vedėju, fotografais. Kitas kartas turėtų būti iki vestuvių likus nors savaitei. Jei suknelę ketinate įsigyti Lietuvoje, jums poros grįžimų tikrai neužteks.

Vestuviniai rūbai.

Suknelę, kostiumą patartina pirkti arba siūtis Lietuvoje. Užsienyje salonuose nusipirksite kur kas brangiau, nuoma taip pat bus brangesnė- tuo pačiu ir įpareigos greitu metu grįžti ir atiduoti suknelę po vestuvių. Nebent rasite lietuvių siuvėjų. Londone tikrai yra tiek kostiumus siuvančių, tiek vestuvines sukneles. Kitas klausimas: kaip parsigabensite savo suknelę į Lietuvą? Jei suknelę rinksitės Lietuvoje, tai nuomai ar pirkimui salone jos reiktų ieškotis pavasarį (jei vestuvės vasarą), nes tada visi turi naujas kolekcijas. Pas siuvėją ar dizainerį privalėsite grįžti 3-4 kartus prisimatavimams.

Vestuvinis šokis.

Jei ketinate mokytis šokio, tai nebus problema rasti šokių mokytoją mieste, kuriame gyvenate. Ten, kur telkiasi lietuviai greičiausiai rasite ir vieną šokėją. Kaip pasirašyti sutartis ir bendrauti su paslaugų teikėjais? Viskas šiais laikais vyksta internetu. Jums nebūtina su visais susitikinėti gyvai. Paslaugų teikėjai mielai su jumis susijungs per Skype jums patogiu metu. Bendravimas vyksta Facebook’e, elektroniniais laiškais. Sutartys pasirašomos ir fotografuojamos arba skenuojamos ir siunčiamos elektroniniu paštu.

Svečiai užsieniečiai.

Reiktų turėti omeny, kad visi svečiai jūsų vestuvėse turėtų jaustis puikiai, patogiai, o ypač suprasti, kas vyksta aplink. Jei vestuvėse bus dalis žmonių, kurie nesupranta lietuviškai, reiktų pasirūpinti tuo, kad kažkas jiems padėtų suprasti. Puikus variantas yra rinktis vedėją, kuris puikiai kalba angliškai, rusiškai arba šalia užsienio svečių sodinti tuos, kurie galėtų visą vakarą vertėjauti, bendrauti.

Naktinė fotosesija - mantasjanavicius.ltFotografo Manto Janavičiaus nuotrauka

Kiek kainuoja vestuvės Lietuvoje?

Nei prabangios, nei paprastos vestuvės su nakvyne gražioje sodyboje su 30- 50 svečių jums atsieis apie 10- 15 tukst. eurų. Viskas priklauso nuo to, ko jūs norėsite, kur sutaupysite.

Straipsnio autorė vestuvių planuotoja Iveta – noriuisteketi.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą