Kadaise nuometas buvo ištekėjusios moters aksesuaras, kuriuo pasipuošus vestuvių dieną pereinama iš merginos į moters statusą. Laikai pasikeitė ir ištekėjusios moterys nuometo kasdien nedėvi. XXI amžiuje vestuvių diena yra vienintelė tokia diena moters gyvenime, kai ji gali pasipuošti nuometu, tad jei nusprendėte nepraleisti šios galimybės, prieš leidžiantis į nuometo paiešką, reikia žinoti keletą svarbių dalykų, kuriuos ir pateikiame.

Nuometų ilgis

Visų pirma reikia nepasiklysti tarp nuometų ilgių. Nuometas gali siekti žemę, gali būti midi suknelės ilgio, gali siekti prie šonų priglaustų rankų pirštus ar alkūnes, taip pat gali būti trumpas siekiantis pečius, nors pasitaiko ir dar trumpesnių – vos iki smakro. Vienos taisyklės, kokio ilgio nuometas atrodys gražiausiai nėra, nuometo ilgį stilistai rekomenduoja rinktis atsižvelgiant į visą nuotakos stilių. Itin trumpas nuometas tiks tuo atveju, jeigu nuotakos kaklas gausiai dabinamas papuošalais arba suknelė yra aukštu kaklu, tačiau jeigu renkatės atvirą suknelę, gilią dekolte ir labai minimalius papuošalus, nuometas pasibaigiantis ties smakru gali atrodyti keistai ar net juokingai – geriausia pasimatuoti kelis variantus.

Dažniausiai nuometo ilgis yra papildoma priemonė gražiausiai suknelės daliai išryškinti, jeigu suknelės viršutinė dalis gausiai dekoruota, ypač nugaroje, būtų didelė klaida visa tai uždengti ilgu nuometu, tokiu atveju reikia rinktis nuometą, kuris baigiasi ties pačia puošniausia suknelės vieta – pečių ar alkūnių lygyje.

Klaidinga manyti, kad prie trumpos vestuvių suknelės tinka tik trumpas nuometas. Dailiausiai tokiu atveju atrodo suknelės ilgio ar net ilgesnis nuometas. Kadangi trumpos vestuvinės suknelės dažniausiai baigiasi ties keliais, geriausia būtų paieškoti tokio paties ilgio nuometo, išskyrus tuos atvejus, kai nuo juosmens suknelė itin pūsta. Retai ant pūstos suknelės nuometas gula gražiai, todėl geriau pasirinkti tokį, kuris nesieks pūstosios suknelės dalies.

Nuotakos nuometas

Vis dėlto kone populiariausias pasirinkimas – ilgas nuometas. Ilgi nuometai iš tiesų dailiai dera prie lengvai krentančių, ilgų vestuvinių suknelių, tačiau čia taip pat reikėtų nepamiršti vienos svarbios taisyklės – ilgas nuometas turi susilieti su suknele. Tai reiškia, kad geriausia rinktis tokio pat ilgio ar net už suknelę šiek tiek ilgesnį nuometą, kuris apačioje susilies į vientisą siluetą su suknele. Jei suknelės šleifas ilgas, siūdinkitės ilgą nuometą. Tiesa, tai gali šiek tiek varžyti judesius, tad ceremonijos metu būtina pasirūpinti, kad būtų kam nešti šleifą.

Daugiasluoksnis nuometas

Prie ilgųjų nuometų reikėtų priskirti ir daugiasluoksnius, laiptais ilgėjančius nuometus, paprastai tokį nuometą sudaro daug sluoksnių, kurių kiekvienas baigiasi skirtingame aukštyje, tokie nuometai dažniausiai parenkami siekiant prabangos įspūdžio, nors dauguma stilistų sutaria, kad prie itin prabangios ir puošnios suknelės labiau tinka kuklesnis, jos neužgožiantis nuometas, o kuklią suknelę galima praturtinti prabangesniu ir įmantresniu galvos apdangalu.

Nuometo medžiaga

Kalbant apie nuometo medžiagą, svarbiausia paminėti, kad ji turi būti kokybiška ir deranti prie suknelės. Šilkas, tiulis, nėriniai, mezginiai, šifonas – pasirinkimas išties platus ir be patyrusio dizainerio ar stilisto išsirinkti gali būti sunku. Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį, kad medžiaga būtų neglamži, gražiai kristų ir pasirūpinti patikimu įsegimu į plaukus. Ir lyg savaime aišku, bet paminėti verta, kad nuometas turi derėti prie vestuvinės suknelės spalvos. Šventinę dieną visas dėmesys turėtų būti sutelktas į santuokos ceremoniją ir antrąją pusę, rūpintis, slystančiu ar besiglamžančiu nuometu, tikrai nebus kada.

Kada nuometą nusiimti?

Moterims, nusprendusioms pasipuošti nuometu, ramybės neduoda dar vienas klausimas – kada jį nusiimti. Iš karto po ceremonijos? Po fotosesijos? Prieš prasidedant šokiams? O gal būti su juo visą laiką? Trumpi nuometai paprastai tampa šukuosenos dalimi, kuri visai netrukdo ir jo nusiimti nereikia, bet pasidabinus ilgu nuometu, išbūti visą šventę gali būti sudėtinga. Tačiau kaip ir suknelės, taip ir nuometai tobulėja, tad tikrai galima surasti tokį, kurį vėliau išeitų dailiai susegti ar lengvai nuimti, kad netrukdytų šokti ir linksmintis prasidėjus vakarinei šventės daliai. Apie norą nusiimti nuometą reikėtų nepamiršti įspėti kirpėjos, kad ji parodytų, kaip tai padaryti nesugadinant šventinės šukuosenos.

Beje, vakaruose vis labiau populiarėja tradicija nuometą vakaro metu padovanoti merginai, kuri pagauna jaunosios puokštę. Tikriausiai ir Lietuvoje tokia dovana apsidžiaugtų kiekviena ištekėti norinti mergina!

Parengė – wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą