Ilgus santuokos metus skaičiuojančios poros teigia, kad bėgant laikui pasimiršta daugybė vestuvių dienos detalių, tačiau pasakyta priesaika atmintyje išlieka amžinai. Verta pasistengti, kad šis prisiminimas būtų pats šviesiausias..

Pasirinkę savo santuokai bažnyčią, nepamirškite su jus tuoksiančiu dvasininku aptarti visas ceremonijos smulkmenas. Jeigu norite, be tradicinės bažnytinės priesaikos, galite įtraukti ir neilgas asmenines priesaikas vienas kitam, kurias sukursite patys. Tai labai gražu ir jautru, tačiau turite įvertinti savo jėgas ir pagalvoti, ar tikrai svarbiąją dieną Jūsų pernelyg neužvaldys jaudulys ir pavyks sklandžiai pasakyti norimus žodžius. Atminkite, kad tokia proga skaityti priesaikos nederėtų, reikėtų ją mokėti mintinai.

Jei nusprendėte sakyti asmenišką priesaiką, tuomet ją iš tiesų sukurkite labai individualią, kurioje būtų minimi svarbiausi Jūsų meilės istorijos momentai ir antros pusės savybės, kurias labiausiai vertinate, nes bendri santuokai svarbūs dalykai yra atskleidžiami ir bendroje priesaikoje, kurią sako visi.

Dėl šios priesaikos taip pat vertėtų pasitarti su kunigu. Įprastai jis sako po vieną teksto eilutę, o jaunieji atkartoja, tačiau ceremonija atrodo gražiau, kai jaunieji pasako visus priesaikos žodžius patys. Ši priesaika nėra ilga: „Aš _________ imu tave ___________ savo žmona / vyru ir prisiekiu visada būti tau ištikimas (-a). Kai laimė lydės ar vargas suspaus, kai sveikata tvers ar ligos suims – visą gyvenimą Tave mylėsiu ir gerbsiu. Tepadeda man Dievas.“, tad ją tikrai galima išmokti mintinai.

Kadangi priesaika – patys svarbiausi žodžiai ne tik vestuvių dieną, bet ir visoje Jūsų poros bendroje istorijoje, verta juos pasirepetuoti. Atminkite, kad priesaiką girdėti nori ne tik Jūsų antra pusė, bet ir kiti artimieji susirinkę bažnyčioje, todėl tarkite žodžius neskubėdami, aiškiai ir garsiai, ypač jeigu nėra mikrofonų. Šie patarimai galioja ir žiedų movimo momentui, tuo metu yra tariami žodžiai: „___________, imk šį žiedą, mano meilės ir ištikimybės Tau ženklą. Vardan Dievo Tėvo ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios.“ Ištarkite juos aiškiai, užtikrintai ir jeigu žiedas maunasi lengvai, žiūrėkite į antrosios pusės akis. Jei vis dėlto, užmauti žiedą nėra lengva ir reikia žiūrėti į rankas, tuomet kai jį užmausite ir baigsite tarti žodžius pakelkite akis į sutuoktinio veidą.

Tik truputis laiko teksto įsiminimui ir viena kita nedidelė repeticija garantuoja sklandų priesaikos momentą. Tegul svarbiausias santuokos momentas būna įsimintiniausias.

Parengė – wed.lt

1 Komentaras

  • Aš asmeniškai išsakysiu tik savo nuomonę.Dažniausiai jaudulys sugadina gražiausią akimirką.Sunku būna taisyti priesaikos metu apimtą juoką,net gi isteriją ir pan…Kartok kunigėlio žodžius ir ….viskas bus ok.Straipsnis puikus.pritariu

Parašykite komentarą